Zesłanie Ducha Świętego – 9.06.2019r.

1. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na Apel Maryjny do naszego Sanktuarium codzienne o godz. 21.00.

2. 11 czerwca br. będziemy obchodzić 32. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie, która odbyła się w ramach III Pielgrzymki Papieża do Polski w 1987 r. Podczas tej wizyty św. Jan Paweł II odprawił uroczystą Mszę Świętą na Jasnych Błoniach, w czasie której odbyła się koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej – niech ten dzień będzie dla nas okazją do dziękczynienia za ten wielki dar Opatrzności Bożej.

3. W tym tygodniu 13 czerwca przypada 102 rocznica drugiego objawienia się Maryi w Fatimie trójce pastuszków. Zapraszamy na Mszę św. z procesją fatimska ulicami osiedla o godz. 19.00. Naszym modlitwom przewodniczyć będzie Oficjał Sądu Metropolitalnego w Szczecinie ks. dr Artur Pestka – nasz parafianin.

4. W czerwcu przyjedzie do Polski Myrna Nazzour, obdarowana wieloma łaskami mistycznymi. Jest ona świadkiem miłosierdzia Bożego, które czyni ze zwykłej codzienności ludzkiej, drogę osobistego uświęcenia i wezwanie skierowane do innych, aby wstąpili na drogę jedności i pojednania. Myrna po Mszy św. 22 czerwca o godz. 12.00.w naszym Sanktuarium, będzie mówiła o swoim doświadczeniu duchowym, o jej spotkaniach z Maryją, o cudownym namaszczeniu, duchowych ekstazach, orędziach i ranach Jezusa. Będzie to jednocześnie okazja do wspólnej modlitwy, w atmosferze wschodnich pieśni religijnych i do błogosławieństwa olejkiem Matki Boskiej z Saufanija, w Damaszku. Serdecznie już dziś zapraszamy.

5. O. Dariusz Śmiałek napisał do nas: Pragnę serdecznie zaprosić Was moi drodzy parafianie, przyjaciele, was wszystkich którzy wspierali mnie modlitwa w moim pełnieniu posługi kapłańskiej, na uroczysta msze jubileuszowa 25 lat kapłaństwa, dziękując Bogu za dar powołania. Na te szczególna modlitwę zapraszam na dzień 7 lipca, niedziela o godzinie 13.00. Z misyjnym błogosławieństwem pozdrawia z Ekwadoru, Ojciec Dariusz Śmiałek.

6. W czasie trwania Tygodnia Ewangelizacji zapraszamy grupy modlitewne i parafian do wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W poszczególnych dniach czuwanie poprowadzą:
• 11.06.2019 Młodzież
• 12.06.2019 Różaniec Rodziców za Dzieci
Ruch Rodzin Nazaretańskich
• 14.06.2019 Żywy Różaniec
• 15.06.2019 Odnowa w Duchu Świętym
Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św., następnie adoracja zakończona o godz. 21.00 Apelem Maryjnym.

7. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca w całości przeznaczona jest na remont dachu kościoła. Do potrzebnej nam kwoty brakuje nam jeszcze 215 tyś zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy wpłacają na konto parafialne, tym którzy podpisują swoje ofiary jak i tym, którzy bezimiennie składają swoje ofiary. Za każdy gest życzliwości za nawet najmniejszą ofiarę składaną z serca bardzo dziękujemy. Proszę o modlitwy w intencji pomyślnego zakończenia prac.

8. Za półtora tygodnia przypada Boże Ciało. Wzorem ubiegłych lat proszę o przygotowanie ołtarzy: 1. Żywy Różaniec, 2. Kościół Domowy, 3. Neokatechumenat, 4. Odnowa w Duchu Świętym.

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Henryk ŚWIERCZYŃSKI, śp. Zdzisław SIEMIONEK, śp. Henryk REWERS. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…